SIA “Fontes Vadības konsultācijas” un SIA “Fontes Executive Search” savā interneta vietnē (www.fontes.lv) izmanto sīkdatnes un līdzīgas tehnoloģijas.

Kas ir sīkdatnes un kam tās izmanto

Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, kuras pārlūkprogramma saglabā jūsu ierīcē (piemēram, datorā, mobilajā tālrunī, planšetdatorā) tīmekļa vietnes apmeklēšanas laikā. Tās tiek plaši izmantotas, lai liktu tīmekļa vietnēm darboties labāk un efektīvāk. Sīkdatnes darbojas kā konkrētas vietnes atmiņa, ļaujot šai vietnei atcerēties Jūsu datoru vai mobilo ierīci nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes var atcerēties Jūsu iestatījumus vai padarīt vietnes lietošanu ērtāku.

Sīkdatņu iedalījums

Pēc sīkdatnes darbības ilguma:

Sesijas sīkdatne – darbojas tikai pārlūkprogrammas darbības sesijas laikā. Pēc tam, kad pārlūkprogramma tiek aizvērta, visas sesijas sīkdatnes tiek dzēstas.

Patstāvīga sīkdatne – šīs sīkdatnes paliek datorā vai ierīcē arī pēc tam, kad pārlūkprogramma ir aizvērta, un tās darbojas sīkdatnē norādīto laiku (tas dažādām sīkdatnēm ir atšķirīgs).

Pēc sīkdatnes darbības mērķa:

Absolūti nepieciešamās sīkdatnes – šīs sīkdatnes ir būtiski nepieciešamas tīmekļa vietnei, lai nodrošinātu lietotājam iespēju pārvietoties un izmantot tīmekļa vietnes iespējas.

Funkcionalitātes sīkdatnes – šīs sīkdatnes ļauj tīmekļa vietnei atcerēties lietotāja izdarītās izvēles un nodrošināt sniegtajam pakalpojumam personiskākas iezīmes.

Statistikas sīkdatnes – pazīstamas arī kā “darbības sīkdatnes”. Šīs sīkdatnes apkopo informāciju par to, kā lietotājs izmanto vietni, piemēram, kuras lapas apmeklē un uz kurām saitēm noklikšķina, kā arī palīdz fiksēt un novērst, ja vietnē ir radušās kādas problēmas. Darbības sīkdatnes neapkopo informāciju, kas identificē lietotāju personiski. Visa informācija tiek iegūta jau apkopota un tāpēc tā ir anonīma.

Reklāmas sīkdatnes – šīs sīkdatnes izseko lietotāja darbību vietnē, lai palīdzētu reklāmdevējiem piedāvāt reklāmas, kas vairāk atbilst lietotāja interesēm, vai arī lai ierobežotu reižu skaitu, kad tīmekļa vietnē lietotājs redz vienu un to pašu reklāmu.

Izmantotās sīkdatnes Fontes interneta vietnē fontes.lv

Sīkdatne
Veids
Mērķis
Darbības ilgums
Tips
Avots

_ga

Statistika

Lieto Google, lai atšķirtu lietotājus

2 gadi

HTML

Google Analytics

_gat

Statistika

Lieto, lai samazinātu pieprasījumu līmeni

1 min

HTML

Google Analytics

_gid

Statistika

Lieto Google, lai atšķirtu lietotājus

24 h

HTML

Google Analytics

Trešo personu funkcijas

Trešās personas, kuras šīs mājaslapas operators nekontrolē, sīkdatnes pēc saviem ieskatiem var izmantot arī citiem mērķiem. Mājaslapas operators nav un nebūs atbildīgs par šādu personu rīcību. Ja Jums ir aizdomas, ka trešās personas izmanto sīkdatnes bez Jūsu piekrišanas, Jums vajadzētu sazināties ar attiecīgajām trešajām personām.

Sīkdatņu pārvaldība

Jūs varat izdzēst visas savā datorā jau saglabātās sīkdatnes un attiecībā uz vairumu pārlūkprogrammu noteikt, ka sīkdatnes Jūsu ierīcē netiek saglabātas. Tomēr šādā gadījumā Jums var nākties manuāli pielāgot dažas iespējas katru reizi, kad apmeklējat mājaslapu, un daži pakalpojumi un iespējas var nestrādāt, kā arī tas var Dzēšot sīkdatnes jums var nebūt iespējams piekļūt noteiktām interneta vietnes vietām vai funkcijām. Ja jūs koriģēsit savus sīkdatņu iestatījumus, tas ietekmēs arī citas jūsu apmeklētās interneta vietnes.

Spēkā no 2018. gada 25. maija, pēdējoreiz atjaunots 2020.gada 3.februārī