Personāla atlases, attīstības un atalgojuma pētījumu kompānijas Fontes pētījumā par taisnīgākā atalgojuma maksātājiem Latvijā 2021. gadā lielo uzņēmumu grupā tika atzīti Latvijas valsts meži, mazo un vidējo uzņēmumu grupā – Getliņi EKO.

Pandēmijas izraisītās pārmaiņas ir mainījušas spēles noteikumus, un darba tirgū galveno lomu spēlē darba ņēmējs. Taisnīgs atalgojums jau ir kļuvis par normu, nevis pievienoto vērtību. Arvien vairāk organizāciju veido pārskatāmu atalgojumu politiku, sekmējot savu konkurētspēju gan esošo darbinieku noturēšanā, gan jaunu piesaistē,” piebilst Kristīne Āboltiņa, Fontes vadītāja.

Darba devēji tika vērtēti vairākos posmos, skatot, vai tiek integrēts dzimuma līdztiesības princips (gan pēc atalgojuma, gan pārstāvniecības augstākajā vadības līmenī), vai visiem darbiniekiem vienā amatā ir līdzīgs atalgojums, vai atalgojums uzņēmumā ir konkurētspējīgs darba tirgū.

Lielo uzņēmumu grupā otro vietu ieņem Swedbank. Tai seko Augstsprieguma tīkls, Latvenergo, kā arī pagājušā gada taisnīgākā atalgojuma maksātāja titula ieguvējs Accenture Latvijas filiāle. Mazo un vidējo uzņēmumu grupa šajā pētījumā aplūkota otro godu. Otro vietu tajā ieņem SCHWENK Latvija, kurai seko  Linedata services Latvijas filiāle, Cabot Latvia un Kinetic Nail Systems.  Ja lielo uzņēmumu grupā šogad ir divi jaunpienācēji – Augstsprieguma tīkls un Latvenergo, tad mazo un vidējo uzņēmumu grupā no pagājušā gada līderiem ir palikusi tikai Linedata services Latvijas filiāle.

Pērn lielo uzņēmumu grupā līderis bija informācijas tehnoloģiju uzņēmuma Accenture Latvijas filiāle.Otro vietu ieņēma Starptautiskā lidosta “Rīga”, kurai sekoja Latvijas autoceļu uzturētājs, Swedbank un Latvijas valsts meži. Mazo un vidējo grupā par taisnīgākā atalgojuma maksātāju tika atzīts gaisa filtru ražotājs Dinair Filton, otro un trešo vietu dalīja Autotransporta direkcija un DPD Latvia, kurām sekoja Linedata services Latvijas filiāle un MSC Shared Service Center Riga.

Par Fontes

Fontes ir vadošā konsultāciju kompānija Latvijā, kas atbilstoši visaugstākajiem profesionālajiem standartiem veic vadītāju atlasi, līderības prasmju novērtēšanu un attīstību, konsultācijas personāla vadības jomā un atalgojuma pētījumus Baltijā.

Fontes ir augstākā līmeņa vadītāju atlases un konsultāciju personāla vadības jomā ieviesēja Baltijā. Latvijāir dibināta 1996. gadā. Fontes jau 20 gadus Baltijā pārstāv personāla novērtēšanas rīku izstrādes kompāniju SHL (www.shl.com), unkopš 2013. gada pārstāv arī pasaules vadošo konsultāciju kompāniju Mercer (www.mercer.com)

Scroll to Top

Standarta (bez pvn)

  • Līdz 250 darbiniekiem - 1200 euro
  • 251 - 2000 darbinieki - 1800 euro
  • Virs 2000 darbiniekiem - 2300 euro