Fontes Vispārējais atalgojuma pētījuma prezentācija

Īpaši svinīgā gaisotnē 2016. gada 8. septembrī kinoteātri Splendid Palace norisinājās Fontes 20. Vispārējā atalgojuma pētījuma prezentācija.

Gada kopējā alga Latvijā kāpusi vidēji par 5.1%; darba attiecībās lielāka nozīme darba un privātās dzīves balansam

PRESES RELĪZE

Pēdējā gada laikā mēneša pamatalga Latvijā ir palielinājusies vidēji par 4.4%, bet gada kopējā alga (ieskaitot arī atalgojuma mainīgo daļu) – par 5,1%, liecina vadības konsultāciju uzņēmuma Fontes ikgadējā atalgojuma pētījuma rezultāti.

AKCIJU SABIEDRĪBAS “LATVENERGO” PADOMES LOCEKĻA/-ES ATLASE

Ekonomikas ministrija kā akciju sabiedrības “Latvenergo” valsts kapitāla daļu turētāja izsludina konkursu uz akciju sabiedrības “Latvenergo” 5 padomes locekļu amatiem, tajā skaitā vismaz 2 neatkarīgajiem.

Darba sludinājums

Informācija kandidātiem

Lai pieteiktos vakancei, lūdzu, aizpildiet CV formu

Papildus informācija par izsludināto konkursu un cita informācija kandidātiem, kas paskaidro sludinājumā noteiktās prasības ir pieejama Ekonomikas ministrijas mājaslapā https://www.em.gov.lv/lv/par_ministriju/iestades__kapitalsabiedribas/
Papildus informācija: Inese Kamarūte (inese.kamarute@fontes.lv)

Darbinieki – uzņēmuma vērtīgākais ''darba rīks''

Fontes pētījumu grupas vadītāja Anta 7. aprīlī piedalījās konferencē ''Darbinieki – uzņēmuma vērtīgākais ''darba rīks'''', stāstot par atalgojuma tendencēm. iBizness ir sagatvojis interesantas atziņas, zemāk dažas no tām:

Darbinieki – uzņēmuma vērtīgākais “darba rīks”

Fontes aicina savus klientus un sadarbības partnerus pieteikties iBizness rīkotajai konferencei Darbinieki – uzņēmuma vērtīgākais “darba rīks”kurā par atalgojuma tendencēm stāstīs mūsu kolēģe Anta Praņēviča.

Konference norisināsies 2016. gada 7. aprīlī no plkst. 10:00 līdz ~16:00 “Islande Hotel” telpās Rīgā, Ķīpsalas ielā 2

Vairāk informācijas un pieteikšanās formu atradīsies iFinanses mājas lapā: http://ifinanses.lv/seminari/Darbinieki-uznemuma-vertigakais-darba-riks

Ikgadējā atalgojuma pētījuma prezentācija

18.septembrī norisinājās Fontes ikgadējā Vispārējā atalgojuma pētījuma prezentācija.

 Eksperti dalījās pieredzē, zināšanās un prognozēs:

 • Ekonomikas tendences un to ietekme uz darba tirgu - Mārtiņš Kazāks, Swedbank, AS galvenais ekonomists
 • 2014.gada fakti, interpretācijas, vadītāju prognozes organizācijas un personāla vadības jomās – Inese Zepa, Fontes Vadības konsultācijas, SIA pētījumu grupas vadītāja

Pēc prezentācijas bija patīkami pie vīna glāzes satikties un pārrunāt notikumus ar 150 vadītājiem no citām organizācijām.

Paziņojums plašsaziņas līdzekļiem

Vadības konsultāciju kompānijas Fontes ikgadējā atalgojuma pētījuma rezultāti liecina, ka 2014. gadā mēneša pamatalga Latvijā ir palielinājusies vidēji par 4,7% un gada kopējā alga – par 5,8%.

Saskaņā ar pētījuma, kurā analizēti dati no 249 organizācijām par vairāk kā 43 000 darbiniekiem, rezultātiem no darbiniekiem, kas veic līdzīgus pienākumus kā gadu iepriekš, pamatalgas nav mainītas 64,6% darbinieku, ir samazinātas 0,1% darbinieku, bet tiem 35,3% darbinieku, kuri saņēma pamatalgas pieaugumu, tas ir bijis būtisks - vidēji 8,4% apmērā. Algas pielikumu galvenokārt ir saņēmuši vecākie speciālisti un pieredzējuši vadītāji.

Mainīgās daļas pieaugumu ir sajutis katrs otrais darbinieks, un šiem darbiniekiem pieauguma apjoms gada kopējai algai ir bijis vidēji 9,1%, kamēr gandrīz katrs trešais darbinieks ir sajutis gada kopējās algas samazinājumu vidēji par -6,3%.

Lasīt tālāk:

semināri klientiem 2.ceturksnī, 2014

Fontes turpina uzsākto iniciatīvu - sniegt bezmaksas seminārus saviem klientiem.

Aicinām Jūs iepazīties ar 3 semināru programmām, kas tiks realizētas šā gada 2. ceturksnī. Līdzīgi kā iepriekš semināri tiek organizēti nelielās grupās, kas sniedz iespēju katram dalībniekam aktīvi piedalīties un noskaidrot sev būtiskos jautājumus.

 

Informācija par visiem pasākumiem norādīta zemāk, un tuvākajās dienās tiks ievietota arī mūsu mājas lapā. Savu dalību semināros lūdzam apstiprināt rakstot uz e-pastu laima.goldsmite@fontes.lv:

 • līdz 9. aprīlim dalībai 10. aprīļa seminārā
 • līdz 13. maijam dalībai 15. maija seminārā
 • līdz 3. jūnijam dalībai 5. jūnija seminārā
 

Semināri klientiem

Šogad Fontes turpina pagājušajā gadā uzsākto iniciatīvu- sniegt seminārus saviem klientiem.

Aicinām Jūs iepazīties ar 3 semināru programmām, kas tiks realizētas šā gada 1.ceturksnī. Līdzīgi kā iepriekš semināri tiek organizēti nelielās grupās, kas dod iespēju katram dalībniekam aktīvi piedalīties un noskaidrot sev būtiskos jautājumus.

 

Informācija par visiem pasākumiem norādīta zemāk.

 

Par brīvajām vietām un iespēju pieteikties, lūdzam, interesēties rakstot uz e-pastu milda.martinsone@fontes.lv

 • dalību 24.janvāra seminārā var pieteikt līdz 21.janvārim
 • dalību 20.februāra seminārā var pieteikt līdz 14.februārim
 • dalību 20.marta seminārā var pieteikt līdz 14.martamŠoruden Fontes uzsāk jaunu iniciatīvu - seminārus saviem klientiem.

21.novembrī, plkst. 14:00-16:30 - Jaunākās tendences Performance management

 Vien 3% organizāciju pasaulē* atzīst, ka uzņēmumā esošā Performance management sistēma nodrošina teicamus organizācijas rezultātus. Vai patiešām īsto recepti atrast vēl nav izdevies, neskatoties uz daudziem pētījumiem, vairāk nekā 50 000 grāmatu** un neskaitāmiem uzņēmumu centieniem izveidot efektīvu Performance management sistēmu?

Seminārā runāsim par pārbaudītām pieejām un jaunākajām tendencēm Performance management. Apskatīsim Performance management līmeņus un biežākos klupšanas akmeņus tā efektīvai darbībai. Pastāstīsim gan par iedarbīgas sistēmas izveidošanas priekšnoteikumiem, gan psiholoģiskajiem aspektiem tās ieviešanā. Pārrunāsim jaunākās vēsmas attiecībā uz Performance Management pasaulē. 

Semināra vadītājas: Olga Dzene un Viktorija Puzo

Ilgums: 2.5 stundas

IzmaksasFontes klientiem bez maksas 

* Mercer dati,  2013.gads

**avots www.amazon.co.uk 

Papildus informācija par pasākuma norisi un dalības pieteikšanu pa e-pastu viktorija.puzo@fontes.lv

2013.gada Atalgojuma pētījuma prezentācija

19. septembrī Rīgā norisinājās ikgadējā Vispārējā atalgojuma pētījuma prezentācija. Trīs eksperti dalījās pieredzē, zināšanās un prognozēs:

 • Edmunds Rudzītis, SEB banka sociālekonomikas eksperts: „Ekonomikas tendences un to ietekme uz darba tirgu”
 • Inga Gleizdāne, SIA Fontes Vadības konsultācijas pētījumu grupas vadītāja: „2013. gada fakti, interpretācija, vadītāju prognozes organizācijas un personāla vadības jomās”
 • Vesa-Pekka Lankinen, Mercer pārstāvis: "Starptautiskās tendences atalgojumā un labumos”.

Pēc prezentācijas bija patīkami pie vīna glāzes satikties un pārrunāt notikumus ar vēl vairāk kā 100 vadītājiem no citām organizācijām.

Pēc labi padarīta darba...

Ikgadēji Fontes komandas ceļojumi jau ir kļuvuši par tradīciju. Tie ir kā divi vienā – tā ir gan komandas saliedēšana, gan arī atvaļinājums pēc labi padarīta darba.

Šis gads nebija izņēmums, oktobrī mēs devāmies uz Grieķiju. Vispirms mēs pavadījām dažas dienas Atēnās, staigājot pa pilsētu un iepazīstoties ar Akropoli. Pēc tam mēs devāmies uz Parosu. Tā ir Grieķijai piederoša sala, kas atrodas Egejas jūrā. Lai gan laika apstākļi nelutināja, mēs tur lieliski pavadījām laiku. Iesākumā devāmies apskates braucienā pa salu, baudījām vietējos ēdienus un apmeklējām Moraitis vīna darītavu. Šī darītava tiek augstu vērtēta vietējo vidū, bet līdzīgi kā citi grieķu vīni, tā ir maz pazīstama ārpus valsts robežām. Degustāciju laikā mēs guvām pārliecību, ka grieķu vīni patiesi ir labi, un to mazā atpazīstamība ir nepelnīta.

Ceļojuma noslēgumā mēs devāmies izbraucienā ar kuģi. Tā bija atvaļinājuma labākā daļa – skaista saulaina diena, tirkīzzila jūra, klintis, pelde Egejas jūrā un nebeidzama jautrība.

Fontes 15 gadi

Skaistā rudens dienā - 15. septembrī, Fontes aicināja savus ilggadējos sadarbības partnerus un klientus uz patīkamu vakaru mājīgajās Spīķeru telpās, lai nosvinētu Fontes 15 gadu jubileju ar tematu - pilngadības svētki.

Vakara pirmajā daļā, 2011.gada atalgojuma pētījuma dalībniekiem tika sniegts ieskats šī brīža tendencēs Latvijas ekonomikā kopumā, un jo īpaši - darba tirgū. SEB bankas sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis noslēdza savu ekonomikas apskatu ar citātu : "None of the small European countries have to soar like the eagle. What they have learned to cultivate is an amazing capacity to jump" (Peter J.Katzenstein "Small States in World Markets", 1985). Fontes pētījumu vadītāja Inga Bērziņa, savukārt, gan stāstīja par jaunākā pētījuma rezultātiem, gan arī aicināja vadītājus iesaistīties tendenču interpretācijā un prognožu modelēšanā par darba tirgus attīstības tendencēm.
Vakara otrajā daļā, neformālu gaisotni palīdzēja uzturēt lieliskā Baiba Sipeniece-Gavare. Fontes vadītāja - Inese Kamarūte, pateicās klātesošajiem klientiem, partneriem un draugiem par 15 gadu kopā būšanu un augšanu.